Кава «Куфайка»

23 серпня, 2016коментарів: 0

Усім справжнім галичанам нагадаю, що для приготування цього файняцького напою Вам знадобиться справжня кава, тому цикорій та ту люру, яку ще звуть розчиннов кавою, заховати до приходу тещі. Тепер відкриваємо креденц і дістаємо кавові зерна, які були виміняні в час «пєрєстройкі» за Чехословацьку маринарку, та тримались для особливої події. Тепер дуже важливо правильно ці зерна помолоти, можливо має бути дуже дрібне, як мука, то дасть каві файну та густу піну, гуща при гаданні буде гарантувати тілько здоров’я та достаток, та не скрипітиме на зубах. Млинок треба мати спеціальний, «совєцька» промисловість колись взялась за плян «кохфємолку в кожин дом» тому добре подивіться по закапелкам, шукайте сірий дзбанок з прозоров фіолетовою кришкою, перемотану синьою ізолєнтою.

Закономірно виникає питання в чому це все діло готувати, найліпше то взяти ібрик то таке саме як джезва, тілько турка, якщо того щастя у Вас дома нема і ви не знаєте шо це таке, то є біда, і ліпше нікому навіть не признавайтесь. Якщо немає вдома спеціального пристрою, то найліпше готувати каву на гарячому піску, насипавши його в глибоку сковорідку. Сковорідку ставимо на вогонь, в той час в ібрик, на саме дно, сиплемо троха цукру, та намагаємось його не перепалити. Коли побачимо що цукор почав топитись, чи відчуєте легкий карамельний запах, додаємо кави та заливаємо то всьо холодною водою. Продовжуємо водити ібриком в цій пісочниці допоки не побачимо що підходить піна, то буде кавова піна, а не від кипіння води, бо як Ви закип’ятите каву то вона вже ніц не варта. Далі даємо піні осісти та чекаємо другого пришестя піни, після якого треба додати до кави трішки чорного меленого перцю та мускатного горіха та ще раз підняти піну. І якщо Ви візьмете ібрик, джезву чи турку, чи як там ще, і наллєте приготовану каву в поцофане емальоване горня з малюнком трускавки на потертому боці, то най Вас качка копне, адже цей напій треба пити тільки з файної порцелянової філіжанки. Смачного Вам.

І ше, троха не забув, не рекомендую сковорідку з гарячим піском одразу ставити долілиць, особливо якщо дома у Вас є кіт, бо може статись прикрий трафунок, який буде неприємний для Вас обох, і внесе у Ваші відносини певну напругу.

Коментарі закрито.