Історія

День добрий, Шановне паньство!

Вельми вдячні, що завітали в нашу кав’ярню, дозвольте провести невеликий екскурс в історію назви закладу та місця, де він знаходиться. В історичному пасажі, парою інтузіястів було започатковано кав’ярню «На бамбетлі». Попри виразну сільську атрибутику (старі бамбетлі, зручні в’язані подушки, виткані серветки, хутро свійських тварин) своїм оздобленням інтер’єр нагадує стару затишну європейську кав’ярню минулих століть.

1766–1778 —
Будинок №29 збудувано. Будинок з великим внутрішнім подвір’ям, має наскрізний прохід на вулицю Театральну.
1803 —
В XIX ст. цей прохід називався пасаж Андріоллі від імені купця Домініко Андріоллі, що прибув до Львова зі Швейцарії і відкрив тут першу у Львові цукерню.
1814 —
В історії Львова Андріоллі відомий ще й своєю участю в організації добровільної міської міліції.
1818 —
Цукерник помер, цукерню провадили його спадкоємці.
1830 —
Цукерню отримує його син, Домінік Андріоллі-молодший. Цукерня родини Андріоллі існувала до кінця ХІХ ст.
2007 —
В історичному пасажі, парою інтузіястів було започатковано кав’ярню «На бамбетлі».

М’яке приглушене освітлення, тиха ненав’язлива мелодійна музика допоможуть поринути в особливий теплий світ, де нема місця метушні та повсякденним клопотам і негараздам.

Як зазначають постійні відвідувачі, «…тут душа здатна відігрітися, розслабитись і відкрити свої самі добрі чакри…». Одна з родзинок кав’ярні — улюблені для багатьох гостей закладу підвіконня для сидіння (де ще ви зможете зручно розміститися таким чином щоб скуштувати ароматної міцної кави, п’янкого глінтвейну та запашного чаю й спецій?), а також заборона куріння (хоча декого це, звісно, засмучує). Ласкаво просимо до нашої кав’ярні.

Бамбетель

від нім. Bankbettel — лавка–ліжко. В 19–поч.20 ст. на Галичині в розкладену лаву клали сінник, і на ній спали, водночас часто виконувала функцію скрині.

Будінок № 29 на початку 19 ст.

Будинок № 29 на початку 19 ст.